Fotowoltaika
Śruba z podwójnym gwintem M10x200 do montażu paneli fotowoltaicznych
Materiał: Stal nierdzewna A2 i guma EPDM
Panel fotowoltaiczny 320W PHONO SOLAR FULL BLACK
Śruba z podwójnym gwintem M10x250 do montażu paneli fotowoltaicznych
M10x25 Śruba nierdzewna sześciokątna A2 DIN 933
Śruba z podwójnym gwintem A2 M10x250 do montażu paneli fotowoltaicznych
M10x25 DIN 6921 A2 śruba nierdzewna sześciokątna z kołnierzem
Śruba imbusowa nierdzewna M8x30
Nakrętka profilowana samopozycjonująca z kulką, wpust przesówny M8
Nakrętka nierdzewna kołnierzowa M12 DIN 6923
Podkładka płaska nierdzewna M12 DIN125 A2
Pręt gwintowany M12 x 1000 mm INOX A2
Klema końcowa Z35
Profil montażowy kształtownik do paneli fotowoltaicznych 40x40x6250
Kątownik aluminiowy 40x40x3 mm 6000 mm
Fotowoltaika z roku na rok staje się coraz popularniejsza i zyskuje coraz to szersze grono sympatyków. Instalując własne panele fotowoltaiczne stajemy się niezależnym dostawcą własnego prądu.
Energia wytwarzana przez panele fotowoltaiczne jest czysta i cicha.
Panele fotowoltaiczne mogą być zamontowane zarówno na dachach domów, budynkach przynależnych jak np. garaże czy budynki gospodarcze, a także gruncie, a poziom produkcji energii mimo wszystko nigdy nie spadnie do zera.
Panele monokrystaliczne
Jeśli oglądasz ciemnoniebieskie lub czarne, ale przede wszystkim jednolicie ciemne panele, najpewniej są to modele monokrystaliczne. Oznacza to, że ich ogniwa są zbudowane z monokryształu krzemu. Na etapie produkcji ma on kształt walca. Aby nie tracić zbyt wiele materiału, gotowe ogniwa są przycinane do ośmiokątów. Stąd w panelach monokrystalicznych charakterystyczne przerwy pomiędzy poszczególnymi sekcjami. „Mono” gwarantują najwyższą sprawność, co przekłada się na większą moc z pojedynczego panelu (obecnie 320-330Wp przy standardowej wielkości modułu 165x99cm). Ma to szczególne znaczenie w przypadku ograniczonej wielkości dachu, na którym planujemy naszą instalację. Dla porównania, moduł polikrystaliczny o tej samej wielkości będzie miał moc 270-280Wp.



